شریک زندگی اوا کایلی، به نقش خود در رسوایی مالی «قطر گیت» اعتراف کرد

0

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، یک روزنامه بلژیکی و یک روزنامه ایتالیایی از اعتراف فرانچسکو جورجی به نقش خود در این رسوایی مالی خبر داده‌اند. اوا کایلی، نماینده یونانی پارلمان اروپا پس از آنکه از سوی پلیس بلژیک بازداشت شد ابتدا از مقامش به عنوان نایب رئیس پارلمان تعلیق، و سپس برکنار شد.

بنا به گزارش‌ها فرانچسکو جورجی دریافت رشوه از سوی قطر برای تاثیرگذاری بر تصمیم‌های پارلمان اروپا درباره این کشور حاشیه خلیج فارس را پذیرفته است. شریک زندگی اوا کایلی به عنوان دستیار پارلمان اروپا فعالیت می‌کرد. این در حالی است که فرانچسکو جورجی در اعتراف‌های خود شریک زندگی‌اش را از هرگونه اقدام خلاف مبرا دانسته است.

اوا کایلی از طریق وکیل مدافع خود ارتکاب هرگونه اقدام خلاف قانون را رد کرده است. وکیل مدافع اوا کایلی به گزارش‌های منتشرشده درباره اعتراف فرانچسکو جورجی واکنش نشان نداده است.

در مقابل دولت قطر هم پرداخت رشوه به نایب رئیس برکنار شده پارلمان اروپا را تکذیب کرده است.

طبق گزارش‌های منتشرشده فرانچسکو جورجی در اعتراف‌های خود گفته که به مارک تارابلا، نماینده بلژیکی پارلمان اروپا در زمینه دریافت رشوه از قطر مظنون است. مارک تارابلا پیش از این اعلام کرده بود که پلیس بلژیک منزلش را تفتیش کرده اما هرگونه اقدام خلاف قانون را رد کرده است.

فرانچسکو جورجی از آندرآ کوزولینو، نماینده ایتالیایی پارلمان اروپا نیز به عنوان یکی دیگر از اعضای این نهاد نام برده که مشکوک به دریافت رشوه از قطر هستند.

منبع یورونیوز

نظر خود را با سایرین در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.