تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

فعالیت بمب افکن‌های استراتژیک آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه

وزیر دفاع روسیه طی سخنانی تاکید کرد که کشورش شاهد تشدید فعالیت بمب افکن‌های استراتژیک آمریکا در نزدیکی مرزهای خود است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه روز سه شنبه گفت: روسیه شاهد تشدید فعالیت بمب افکن‌های استراتژیک آمریکا در نزدیکی مرزهای خود است.

وی که این سخنان را در گفتگو با همتای چینی خود مطرح می‌کرد، افزود: ما شاهد افزایش قابل توجه فعالیت بمب افکن‌های استراتژیک آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه هستیم.

وزیر دفاع روسیه در این گفتگوی دوجانبه تصریح کرد: طی این ماه، در جریان برگزاری «رزمایش رعد جهانی»، فرماندهی راهبردی ایالات متحده، با استفاده از ۱۰ بمب افکن استراتژیک به طور همزمان از جهات غربی و شرقی به آزمایش سلاح‌های هسته‌ای علیه روسیه پرداخت.

شویگو در خصوص موقعیت جغرافیایی این تمرینات نظامی خاطرنشان کرد: فاصله (موقعیت انجام این تمرینات) از مرز ایالتی ما ۲۰ کیلومتر بود.

وی همچنین تاکید کرد که توسعه تعامل بین روسیه و چین به ویژه در بحبوحه تشدید تلاطم ژئوپلیتیکی و پتانسیل درگیری رو به رشد در مناطق مختلف جهان اهمیت دارد.

شویگو تاکید کرد: چین و روسیه برای سال‌ها شرکای استراتژیک یکدیگر بوده‌اند. امروز توسعه تعامل ما در شرایط تشدید تلاطم ژئوپلیتیکی و پتانسیل درگیری رو به رشد در مناطق مختلف جهان بسیار حیاتی است.

منبع مهر
مطالب مشابه