نخست وزیر اوکراین: ما برای پیروزی در این جنگ و آزادسازی سرزمین خود بسیار مصمم هستیم

0

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از ایرنا از پراودا، نخست‌وزیر اوکراین معتقد است که ادعای فرسودگی اوکراینی‌ها و متحدان آنها در اثر تداوم جنگ، روایتی است که دستگاه تبلیغاتی روسیه سعی در رواج آن دارد.

شمیحال که پس از بازگشت از سفر خود به واشنگتن پایتخت آمریکا این سخنان را در تلگرام و برای خبرنگاران منتشر کرد، افزود: فرسودگی و خستگی در تمام معانی متصور برای آن (فرسودگی نظامی، فرسودگی اهداکنندگان کمک‌های مالی و نظامی، فرسودگی متحدان یا فرسودگی مردم اوکراین) یک روایت روسی است و حقیقت ندارد.

نخست‌وزیر اوکراین تاکید کرد: ما برای پیروزی در این جنگ و آزادسازی سرزمین خود بسیار مصمم هستیم و به همه شرکای خود بسیار اطمینان داریم و با آنها بسیار متحد هستیم.

شمیحال تاکید کرد: دوباره تکرار می‌کنم؛ هیچ‌کس خسته نیست. ما ممکن است از نظر جسمی خسته باشیم زیرا درگیر جنگ سختی هستیم اما خسته نیستیم، ناامید نیستیم، می‌جنگیم و جلو می‌رویم.

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز ۲۱ فوریه سال ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

سه روز پس از آن یعنی پنجشنبه پنجم اسفند سال ۱۴۰۰، پوتین عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو – کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد و این جنگ همچنان ادامه دارد.

نظر خود را با سایرین در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.