تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

نخست وزیر ژاپن خواستار انتخابات زود هنگام شد

یوشیهیده سوگا ، نخست وزیر ژاپن احتمالاً پس از بازیهای المپیک و پارالمپیک توکیو انتخابات زودهنگام برگزار خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از رویترز، روز پنجشنبه مقامات ژاپن که نخواستند نامشان فاش شود گفته اند که دولت در حال تدوین بسته محرک جدید اقتصادی قبل از انتخابات زود هنگام است.

اما سخنگوی ارشد دولت کاتسونوبو کاتو روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: “ما در حال بررسی یک بسته محرک جدید نیستیم.”

وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال طرح محرک احتمالی جدید گفت: ” ما نیاز به احیای اقتصاد داریم … و امیدواریم که گام های لازم را با انعطاف پذیری برداریم.”

طبق گزارش رسانه ها، سوگا روز چهارشنبه با درخواست رئیس ائتلاف حاکم موافقت نکرده است که جلسه فعلی پارلمان را با پایان روز ۱۶ ژوئن تمدید کند.

روزنامه آساهی: این بدان معناست که دولت ژاپن از تدوین بودجه تکمیلی فعلاً صرف نظر کرده و تقریباً ۴ تریلیون ین (۳۶٫۵۰ میلیارد دلار) ذخیره باقی مانده را برای پرداخت هزینه های فوری برای مبارزه با بیماری کووید ۱۹ استفاده می کند.

مسئول روابط عمومی دولت از اظهار نظر در مورد گزارش آساهی در مورد برنامه انتخاب سوگا خودداری کرد.

شوجی نیشیدا ، نماینده حزب حاکم ، هفته گذشته به رویترز گفته است: “بدیهی است که ما به بودجه اضافی نیاز داریم ، اما پارلمان در حال بسته شدن است ، بنابراین وقت نداریم آن را تصویب کنیم.”

وی گفت: “اما باید در درون حزب در مورد تدوین بسته محرک دیگر و بودجه اضافی بحث شود.”

سوگا گفته است که او در مقابله با بیماری همه گیر تمرکز خواهد کرد و ژاپن تحت اقدامات سختگیرانه برای محافظت در برابر ویروس ، بازی ها را پیش خواهد برد.

برخی از قانونگذاران حزب حاکم از دولت خواسته اند تا هزینه های خود را برای احیای اقتصادی که تحت شرایط جدید وضعیت اضطراری قرار دارد ، برای جلوگیری از شیوع ویروس افزایش دهد.

آساهی گفت: با شروع بازی های المپیک توکیو از ۲۳ ژوئیه ، محتمل ترین سناریو این است که سوگا پس از پایان ۵ سپتامبر بازی های پارالمپیک، پارلمان را منحل کند و انتخابات زودهنگام را اعلام کند.

مطالب مشابه