تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

پیشنهاد چند میلیون دلاری آمریکا به ناخدای نفتکش “آدریان دریا ۱” و واکنش ظریف

روزنامه “فاینانشال تایمز” خبر پیشنهاد آمریکا به ناخدای هندی نفتکش “آدریان دریا” را رسانه‌ای کرد. بر اساس این خبر، قرار بود ناخدای این نفتکش در ازای دریافت چند میلیون دلار از آمریکا، زمینه توقیف این نفتکش را فراهم کند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، در گزارشی که توسط روزنامه “فاینانشال تایمز” منتشر شده، خبر از ادامه تلاش های دولت ایالات متحده برای توقیف نفتکش آدریان دریا ۱ می دهد.

بر اساس این گزارش گفته می‌شود دولت ایالات متحده به ناخدای نفتکش “گریس ۱” که پس از رفع توقیف با نام “آدریان دریا ۱” به سوی دریای مدیترانه در حرکت بود، چند میلیون‌ دلار برای همکاری ناخدای این کشتی پیشنهاد داده است.

ناخدای هندی این نفتکش که آخیلش کومار نام دارد قرار بوده در ازای دریافت این مبلغ، نفتکش را به ساحل کشوری هدایت کند که آمریکا بتواند توقیف مجدد آن را به اجرا بگذارد.

واکنش ظریف

محمد جواد ظریف در توییت خود نوشت: «آمریکا پس از ناکامی در دزدی دریایی مستقیماً به رشوه‌دهی متوسل شده است: یا نفت ایران را به ما بده و چندین میلیون دلار دریافت کن و یا خودت تحریم شو. شباهت زیادی به دعوتی دارد که چند هفته پیش من از کاخ سفید دریافت کردم. دارد به الگو تبدیل می‌شود»

وزیر خارجه ایران در توییتر خود از هشتگ «گانگسترهای گروه بی» (به معنی بنیامین نتانیاهو یا «بی‌بی»، جان بولتون، محمد بن‌سلمان، برایان هوک و بن زاید) استفاده کرده است.

مطالب مشابه