تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

کوبا در حال پایان دادن به “دوران کاسترو” است

رائول کاسترو اعلام کرد که از سمت خود به عنوان رئیس حزب کمونیست کنار می رود. کوبا در حال پایان دادن به “دوران کاسترو” است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، رائول کاسترو، سیاستمدار و دولتمرد مشهور کوبایی اعلام کرد که از سمت دبیر اول کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا کنار می رود.

کاسترو طی سخنرانی خود گفت که مدیریت حزب را به نسل جوان واگذار خواهد کرد. گزارش ها حاکی از آن است که کاسترو سرانجام در آخر این هفته به عنوان رئیس حزب کمونیست کوبا کناره گیری خواهد کرد. بنابراین برای اولین بار در ۶۰ سال گذشته خواهد بود که نمایندگانی از سلسله کاسترو مناصب رهبری در حزب را اشغال نخواهند کرد.

در همین رابطه

برادر بزرگ رائول کاسترو، فیدل کاسترو، انقلابی و سیاستمدار مشهور کوبایی در سال ۱۹۵۹ به قدرت رسید. به خاطر وضعیت سلامتی در سال ۲۰۰۶ از انجام وظایف خود در همه پست ها کناره گیری کرد و آن را به هم رزم و برادر خود رائول تحویل داد. در سال ۲۰۱۱، رائول کاسترو رسماً به عنوان دبیر اول کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا انتخاب شد و سپس در سال ۲۰۱۶، برای بار دوم انتخاب شد. هشتمین کنگره حزب چهار روز دیگر و تا ۱۹ آوریل ادامه دارد. روز دوشنبه پست کاسترو به جانشین وی می رسد. انتظار می رود که این پست به میگل دایاز‌کانل، رئیس جمهور کنونی این کشور برسد.

منبع اسپوتنیک
مطالب مشابه