تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

برگزاری تور موسیقی «شهر خاموش» استاد کیهان کلهر در همدان

رئیس انجمن موسیقی همدان از برگزاری تور موسیقی «شهر خاموش» استاد کیهان کلهر در همدان خبر داد و گفت: دیار هگمتانه ۱۳ و ۱۴ تیرماه میزبان این موزیسین بین المللی است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، علی آقامحمدی روز دوشنبه اظهار داشت: استاد کیهان کلهر در ادامه تور «شهر خاموش» در شهرهای مختلف کشور، این بار به همدان سفر کرده و ۱۳ و ۱۴ تیرماه نوای کمانچه اش در دیار هگمتانه طنین انداز می‌شود.

وی اضافه کرد: «شهر خاموش» از طولانی‌ترین قطعات ساخته‌شده توسط این استاد بین المللی موسیقی است.

در همین رابطه

آقامحمدی ادامه داد: این قطعه تلفیقی از بداهه‌نوازی و موسیقی از پیش نوشته و بازتاب حالاتی چون خشم، ترس و درد است که استاد کلهر این قطعه را به قربانیان فاجعه بمباران شیمیایی حلبچه تقدیم می‌کند.

رئیس انجمن موسیقی همدان گفت: استاد کلهر در زمره ۲۰ هنرمند مهم جهان معرفی و قطعاتی که وی برای نواختن در کنسرت همدان برگزیده پیش تر در فستیوال‌های جهانی اجرا شده است.

آقامحمدی اظهار داشت: تکرار این قطعات با سرپنجه‌های نوازنده سرشناس ایرانی استاد کلهر افتخار بزرگی است که نصیب مردم هنردوست همدان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کنسرت «شهر خاموش» از نوع موسیقی بی کلام و گروه ارکستر استاد کلهر نیز هفت نفره و ترکیبی از سازهای زهی، کنترباس، ویولون آلتو و ویولون سل است و استاد نیز همچون همیشه دست به کمانچه و سه تار برده و هنرنمایی می‌کند.

آقامحمدی یادآوری کرد: فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان مجوز این کنسرت را با روی گشاده صادر کرده و پیش بینی می‌شود با استقبال گرم و پرشور دوستداران موسیقی اصیل ایرانی خاطره‌ای شیرین و ماندگار در تقویم موسیقایی دیار هگمتانه ثبت شود.

به گفته وی کنسرت ۲ روزه «شهر خاموش» در مجتمع فرهنگی و هنری ابن سینا اجرا می‌شود و علاقه مندان برای تهیه بلیت باید به سایت تیوال مراجعه کنند.

منبع ایرنا
مطالب مشابه