تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

‏گروه موسیقی “کلدپلی” از سعدی می خواند

گروه “کلدپلی” که یک گروه موسیقی بریتانیایی هستند، پوستری را منتشر کرده اند که مربوط به آلبوم جدیدشان می باشد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از اسپوتنیک، تازه‌ترین مجموعه این گروه با نام “زندگی روزمره” (Everyday Life) در تاریخ ۲۲ نوامبر منتشر خواهد شد.

در گوشه ی بالا سمت راست تصویر بیت ”بنی آدم اعضای یکدیگرند” از سعدی به فارسی نوشته شده است که توجه کاربران شبکه های اجتماعی را به خود جلب کرده است.

بر اساس کاور و ترک‌لیست آلبوم که در اختیار سایت آمازون قرار گرفته، قطعه ششم از دیسک دوم آلبوم “بنی آدم” نام دارد که این عنوان به زبان فارسی بر روی کاور درج شده است. پیش از این کلدپلی ویدئویی را برای تبلیغ آلبوم در اینستاگرام منتشر کرده بود که در گوشه‌ای از آن شعر “بنی آدم اعضای یکدیگرند” از سعدی شیرازی نوشته شده بود.

گفته شده است که این آهنگ با مضمون شعر “بنی اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند” از سعدی خوانده شده است.

اعضای فعلی گروه کلدپلی را کریس مارتین (خواننده اصلی، گیتار آکوستیک و کیبورد)، جانی باکلند (گیتار الکتریک و کیبورد)، گای بریمن (گیتار باس و کیبورد) و ویل چمپیون (درامز، پرکاشن و بکینگ وکال) تشکیل می‌دهند.

گفته شده است که کلدپلی پرفروش‌ترین گروه موسیقی بریتانیایی و یکی از برترین گروه‌های موسیقی راک در در قرن ۲۱ است

بسیاری از کاربران معتقدند که آنها بیشتر از خود ایرانیان به اشعار و مفاخر ایران اهمیت می دهند.بسیاری از کاربران از این اتفاق استقبال کرده و آن را اتفاق مبارکی خواندند. بعضی از کاربران نیز عنوان کردند که او خواننده توانایی است و بخوبی خواهد توانست حق مطلب این شعر ارزنده را ادا کند.

مطالب مشابه