تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

احتمال وقوع سیلاب در روزهای آینده در اکثر استان‌های کشور

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی نسبت به احتمال وقوع سیلاب در روزهای آینده در اکثر استان‌های کشور هشدار داد و گفت: روسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها تمهیدات لازم را برای کاهش خسارت‌ها بیندیشند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، به گزارش روز سه شنبه وزارت جهاد کشاورزی، « سید محمد موسوی» طبق اعلام هواشناسی در نامه‌ای به روسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های کشور درباره وقوع سیل طی پنج روز آینده هشدار داد و از آنان خواست تمهیدات لازم را در این زمینه در نظر بگیرند.

وی اظهارداشت: براساس اطلاعیه کشاورزی سازمان هواشناسی کشور مبنی بر ورود سامانه‌های بارشی جدید از روز دوشنبه (پنجم اسفندماه)، کاهش ناگهانی دمای هوا تا ۱۵ درجه سانتیگراد و احتمال وقوع سیلاب، تگرگ، طوفان، سرمازدگی و یخ‌زدگی در بسیاری از استان‌های کشور پیش بینی می شود.

موسوی افزود: برای جلوگیری از احتمال بروز خسارت به زیر بخش‌های مختلف کشاورزی ضروری است در چارچوب نظام مدیریت بحران کشور، ضمن اطلاع‌رسانی و هشدار به موقع به همه بهره‌برداران بخش کشاورزی، با بهره‌گیری از ظرفیت استانی، تمهیدات لازم و به موقع جهت انجام اقدامات پیشگیری، آمادگی و مقابله با این پدیده انجام شود.

براساس این نامه قرار است گزارش اقدامات و خسارات احتمالی به طور مستمر به دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی اعلام شود.

منبع ایرنا
مطالب مشابه