تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

بسته شدن ۹ راه ارتباطی در جنوب استان سیستان بلوچستان بر اثر سیلاب

بارندگی‌های شدید و طغیان رودخانه‌های محلی در استان سیستان بلوچستان باعث بسته شدن ۹ راه ارتباطی در جنوب این استان شده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، عبدالرحمن شهنوازی، مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفته است:« جلگه چاه هاشم به چاه اسحاق،جلگه چاه هاشم دلگان به ایرانشهر، مهرستان به سرباز، مهرستان به هیدوچ، مهرستان به ایرانشهر، مهرستان به ایرندگان، خاش به سوران و سوران به پسکوه، خاش به سنگان و پسکوه به خاش راه‌های بسته شده سیستان و بلوچستان است.»

رسول راشکی، مدیر عامل هلال‌احمر سیستان و بلوچستان هم گفته است:« ۲۷ روستای سیستان و بلوچستان پس از بارندگی‌های اخیر در شهرستان‌های کنارک، نیکشهر، مهرستان، فنوج، سراوان، خاش، سیب و سوران و سرباز گرفتار سیلاب شدند.»

رسول راشکی اضافه کرده است که براثر بارندگی‌های شدید ۴ تا ۱۳ مهر ماه در جنوب سیستان و بلوچستان، رودخانه‌های محلی این استان طغیان کرده است و شماری از راه های بسته شده است.

پیشتر استاندار هرمزگان خبر داد که پنج نفر در بشاگرد و جاسک که روز جمعه، ۱۲ مهرماه، «بدون توجه به نکات ایمنی، قصد عبور از آب‌بند‌ها را داشتند، فوت کردند».

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر نیز گفت که سه نفر در جاسک و دو نفر در میناب در استان هرمزگان بر اثر سیل کشته شده‌اند.

منبع ایرنا
مطالب مشابه