تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

راج سپپینگ استرالیایی گرتا تونبرگ جدید

هدایت هزاران نفر از راهپیمایان معترض سیدنی برای اکثر نوجوانان ۱۴ ساله فعالیتی معمول نیست.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، اما دانش آموز استرالیایی ایزی راج-سپپینگ برای افزایش فشار بر رهبری کشور برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی فعالیت می کند.

از اواخر سال ۲۰۱۹ هنگامی که پلیس ضد شورش وی را تهدید به دستگیری کردند راج-سپپینگ به یکی از برجسته ترین فعالان محیط زیست کشور تبدیل شده است.

وی در مصاحبه ای در ۶ آوریل به رویترز گفته است: “من فکر می کنم بسیاری از مردم به ما نگاه می کنند و فقط می گویند ،” اوه ، آنها کودک هستند، نمی دانند در مورد چه چیزی صحبت می کنند. ”

“اما من فکر می کنم آنها ما را دست کم می گیرند و آنها نمی فهمند که ما چقدر قدرت داریم و چقدر کار می کنیم. ما در حال شنیدن دانشمندان هستیم که سعی کرده اند توجه مردم را برای نسل های دیگر جلب کنند و مردم این کار را نکرده اند گوش دادن به آنها در مورد تغییر آب و هوا. ”

استرالیا بالاترین سرانه انتشار دهنده کربن در بین ثروتمندترین کشورهای جهان است و طبق گفته راج، عدم اقدام نخست وزیر اسکات موریسون در مورد تغییرات آب و هوایی ضرورت تغییر در رهبری را نشان می دهد.

درگیری وی با پلیس در سال ۲۰۱۹ هنگامی آغاز شد که نوجوان ۱۳ ساله در پی آتش سوزی های ویرانگر – اولین اعتراض وی – در خارج از محل اقامت رسمی موریسون در سیدنی به معترضین خشمگین پیوست. این حادثه باعث شد وی توسط رسانه های محلی “گرتا تونبرگ استرالیایی” لقب بگیرد.

وی همچنین یکی از هشت نوجوانی بود که با استدلال اینکه توسعه معدن ذغال سنگ در ایالت نیو ساوت ولز به تغییر اوضاع کمک می کند و آینده آنها را به خطر می اندازد ، علیه دولت فدرال طرح دعوی قضایی کرد.

این پرونده منجر به صدور حکمی مهم در هفته گذشته شد.

وی در مصاحبه ۶ آوریل گفت: اگر با موریسون ملاقات کند”من به طور قطع به او می گویم که او نیاز به بیدار شدن دارد ، زمان عمل فرا می رسد و ما اکنون به آن نیاز داریم.”

منبع رویترز
مطالب مشابه