تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

شدت توفان در سیستان ۸۱۰ نفر را روانه بیمارستان کرد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۱۷۱ نفر از ۸۱۰ مراجعه کننده به مراکز درمانی به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک سیستان از ۲۹ مرداد تا کنون در بیمارستانها بستری شدند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر ، عبدالرحمن شهنوازی اظهار داشت: این افراد به سبب عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس مراجعه کرده بودند که ۶۳۹ نفر آنان به صورت سرپایی درمان و بقیه بستری شدند.

وی بیان کرد: همچنین در این مدت هفت هزار و ۸۵۲ بطری آب معدنی و ۹۰۶ بسته مواد غذایی توسط جمعیت هلال احمر در منطقه سیستان توزیع شد.

در همین رابطه

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: حدود ۷۰۰ متر از جاده زابل – نهبندان چون در کانون ماسه بادی قرار دارد با شدت گرفتن توفان و حرکت شن های روان بر روی جاده این مسیر مسدود می شود.

شهنوازی گفت: هم اینک از شدت وزش توفان در منطقه سیستان کاسته شده است اما با شدت گرفتن توفان از روز چهارشنبه احتمال مسدود شدن دوباره مسیر زابل – نهبندان وجود دارد.

وی بیان کرد: وزش باد شدید، افزایش غلظت ریزگردها و آلودگی هوا، روز گذشته /شنبه / ادارات و نهادهای شهرستانهای زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز را به تعطیلی کشاند.

مسئول روابط عمومی اداره کل فرودگاههای استان نیز روز گذشته گفت: ۴ پرواز هواپیمای در مسیرهای تهران – زابل – ایرانشهر و مشهد – زابل – مشهد به دلیل افزایش گرد و خاک ناشی از توفان و کاهش شدید دید باطل اعلام شد.

به گفته مصدق گودرزی فر کارشناس پیش ‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان روزهای دوشنبه و سه شنبه قدری از شدت توفان کاسته شده و از روز چهارشنبه هفته جاری دوباره وزش باد و گرد و خاک در نواحی شمالی این استان شدت می یابد.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومتر مربع (معادل ۵/۱۱ درصد مساحت کشور) و ۱۹ شهرستان و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که امکان دارد همزمان چندین پدیده از جمله توفان، بارندگی، سیل، خشکسالی و مواج شدن دریا را تجربه کند.

سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

منبع ایرنا
مطالب مشابه