تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

شمار پرندگان تلف شده در تالاب میانکاله به ۵۰۰۰ بال رسید

میانکاله- مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران شمار پرندگان مهاجر آبزی تلف شده در تالاب بین المللی میانکاله و خلیج گرگان را بیش از پنج هزار بال بیان کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، حسینعلی ابراهیمی با بیان اینکه طی ۱۳ روز گذشته پنج هزار و ۱۰۰ قطعه پرنده مهاجر آبزی در تالاب بین المللی میانکاله و خلیج گرگان تلف و لاشه آنها جمع آوری شده است، افزود: روز چهارشنبه هزار و۴۶۲ بال پرنده تلف شده از سطح خلیج و تالاب جمع آوری شدند.

وی با اظهار اینکه چنگر معمولی، فلامینگو و مرغابی بیشترین شمار گونه‌های تلف شده را تشکیل می‌دهند، افزود: عملیات پایش و جمع آوری لاشه‌ها توسط اکیپ‌هایی از محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست شهرستانی‌های گلوگاه، بهشهر و اداره کل در حال انجام است.

وی افزود: بیشتر لاشه‌های از سطح حوزه خلیج در حوزه بندرگز به سمت تالاب، در حوزه قلعه پایان گلوگاه و ضلع جنوبی ساحل جمع آوری شده است.

ابراهیمی با تقدیر از حضور یگان حفاظت بندرگز در عملیات پایش و جمع آوری لاشه‌ها اظهار داشت: علت تلفات پرندگان از سوی دامپزشکی در حال بررسی است.

به گزارش مهر، دامپزشکی مازندران سم بوتولیسم را دلیل مرگ پرندگان اعلام کرده است. سال گذشته نیز ۴۰ هزار قطعه پرنده مهاجر براثر این بیماری در تالاب میانکاله تلف شدند.

منبع مهر
مطالب مشابه