تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

فراخوان عمومی شناسایی فعالان زمینه بازسازی خاک‌های آلوده

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: برطرف کردن آلودگی خاک تا رسیدن به حدد مجاز تا طبیعتی پاک و پویا هدفی ارزشمند از برنامه‌های کاری این سازمان است که در همین راستا فراخوان عمومی شناسایی فعالان زمینه بازسازی خاک‌های آلوده صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از ایرنا، وحید پورمردان روز شنبه در این باره اظهارداشت: مطابق ماده ۱۴ قانون حفاظت از خاک، برطرف کردن آلودگی خاک تا رسیدن به حدود مجاز باید با تایید و هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان انجام شود.

وی گفت: این اداره کل به منظور تحقق ماده مذکور و به منظور شناسایی مراکز و دستگاههای فعال در زمینه بازسازی خاک های آلوده (مراکز پژوهشی، دانشگاه ها، شرکت های خصوصی و غیره) از متقاضیان واجدشرایط از قبیل دارا بودن گواهی صلاحیت مشاوره ای و پیمانکاری مطابق قوانین مربوطه، دارا بودن توان لجستیکی، تجهیزات آزمایشگاهی و پیمانکاری و نیروهای متخصص، دارا بودن توان ارائه و تحقق کامل یک برنامه اجرایی و غیره دعوت بعمل می آورد تا مدارک و مستندات مربوطه را به اداره کل حفاظت محیط زیست استان ارائه کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: این شناسایی با هدف تکمیل بانک اطلاعاتی برای تسریع در پیگیری موضوع آلودگی خاک به صورت خاص در شرایط بحرانی و اضطرار آلودگی خاک انجام می شود.

مطالب مشابه