تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

ملخ صحرایی ۱۵ هزار هکتار از مراتع سیستان و بلوچستان را آلوده کردند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ملخ های صحرایی در حدود ۲ ماه اخیر بیش از ۱۵ هزار هکتار از مراتع و طبیعت جنوب این استان را آلوده کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، احمدعلی موهبتی روز جمعه در کنارک اظهار داشت: کانون ملخ های صحرایی در حوزه شهرستان کنارک و چابهار بوده که مقابله با آنها در حال انجام است.

وی افزود: وسعت کانون های آلوده با پوره های ملخ صحرایی در شهرستان های کنارک، چابهار، نیکشهر، قصرقند، دلگان، فنوج و سرباز بوده که هم اینک در سطح ۱۵ هزار هکتار مقابله و سهم پاشی انجام شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مردم در مناطق مختلف استان هرگونه کانون ملخ را سریعا به اطلاع جهاد کشاورزی شهرستان مورد نظر برساند تا جلوی این آفت خطرناک گرفته شود.

وی ادامه داد: در کنارک بیش از ۵۰ درصد عملیات سم پاشی انجام شده که باتوجه به اینکه این شهرستان با سطح آلودگی بیش از ۹ هزار هکتار در خط اول هجوم ملخ ها بوده باید همت بیشتری برای مقابله بکار گرفته شود.

موهبتی تصریح کرد: ملخ ها در حال جفت گیری و تخم گذاری هستند و این بسیار خطرناک است و باید همه امکانات ستاد بحران در همه شهرستان ها فعال و اطلاع رسانی لازم به مردم و کشاورزان در این زمینه انجام شود.
وی بیان کرد: دامداران به مدت ۲۰ روز دام هایشان را در مناطقی که سم پاشی شده منتقل نکنند.

منبع ایرنا
مطالب مشابه