تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

نیوزلند قانون تغییر اقلیم را برای کسب و کارها وضع می کند

جیمز شاو ، وزیر تغییرات اقلیمی، روز سه شنبه گفت: نیوزلند اولین کشوری است که قانونی را تصویب می کند که طبق آن بانک ها ، بیمه ها و سرمایه گذاران مجبورند تأثیرات تغییرات آب و هوا را بر روی تجارت خود گزارش دهند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از رویترز، شاو در بیانیه ای گفت: “ما به سادگی نمی توانیم تا سال ۲۰۵۰ به میزان خالص انتشار كربن برسیم مگر اینكه بخش مالی بداند كه سرمایه گذاری آنها چه تاثیری بر آب و هوا دارد.”

“این قانون خطرات آب و هوایی و انعطاف پذیری را در قلب تصمیم گیری های مالی و تجاری وارد می کند.”

این لایحه که به پارلمان این کشور ارائه شده است انتظار می رود که شرکت های مالی را ملزم به توضیح چگونگی مدیریت خطرات و فرصت های مرتبط با آب و هوا کند.

حدود ۲۰۰ شرکت بزرگ این کشور و چندین شرکت خارجی که آستانه یک میلیارد دلار NZ را برآورده می کنند، تحت این قانون اقلیمی قرار می گیرند.

به محض تصویب این قانون، برای سالهای مالی که از سال آینده آغاز می شود، انتشار اطلاعات لازم است، به این معنی که اولین گزارش ها باید توسط شرکت ها در سال ۲۰۲۳ ارائه شود.

دولت نیوزلند در سپتامبر گذشته اعلام کرده بود که گزارش بخش مالی را در مورد خطرات اقلیمی تهیه می کند و افرادی که قادر به انتشار اطلاعات نیستند باید دلایل خود را توضیح دهند.

مطالب مشابه