تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

ورود سامانه جدید بارشی از چهارشنبه ۱۱ فرودین به کشور

سازمان هواشناسی از ورود سامانه جدید بارشی از چهارشنبه ۱۱ فرودین به کشور خبر داد و اعلام کرد: امروز در برخی مناطق شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، و بر اساس اعلام این سازمان، فردا بارش ها در شمال اردبیل، آذربایجان شرقی و گیلان رخ می دهد.

این سازمان برای امروز کاهش دما را در بخش‌های شمال و شمال غرب، بین ۵ تا ۱۵ درجه پیش‌‍بینی و اعلام کرد: این کاهش دما از نواحی شمالی شروع می‌شود و به سمت شمال شرق و به تدریج به شرق کشور ادامه پیدا می‌کند. البته در شمال شرق و شرق کشور، کاهش دما بیشتر است و این کاهش دمای محسوس امروز در بخش‌های شمالی کشور ادامه خواهد داشت.

سازمان هواشناسی همچنین از وزش باد شدید در بخش‌هایی از کشور برای ساعات آینده خبر داد و اعلام کرد: خروجی مدل‌های وزش باد در بخش‌هایی از مرکز، شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از خلیج فارس نشان می‌دهد که وزش باد شدید، گاهی گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا را هم به همراه خواهد داشت.

این سازمان پیش‌بینی کرد که ‌به سبب وزش باد شدید در بخش‌هایی از کشور روی خواهد داد؛ خلیج فارس نیز امروز به دلیل وزش همین بادهای شدید طوفانی است.

برای تهران نیز آسمان صاف تا کمی ابری، در ارتفاعات افزایش ابر و در ساعاتی، وزش باد شدید پیش بینی می شود.

منبع ایرنا
مطالب مشابه