تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

کناردری‌ها در غرب بلوچستان آب دارند، لوله ندارند

در سلسله گزارش‌های روایی تسنیم از بحران در بلوچستان و روستاهایی که همچنان کوزه بر سر بچه در دست” در طلب آب می‌روند، کناردری‌ها در غرب بلوچستان آب دارند، لوله ندارند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، وزارت نیرو می‌گوید سیستان و بلوچستان پایین‌ترین شاخصه دسترسی به شبکه آب در ایران را دارد و ۷۰۰ نفر از جمعیت آن در سه‌هزار روستا فاقد شبکه آب هستند، در گزارش چند ماه پیش در سرگوست بخش بنت نیشکهر، با تاخیر فراگیر در اجرای طرح آبرسانی مردم می‌گویند زنان همچنان کوزه بر سر بچه در دست به کوه و دشت می‌زدند تا آب بیاورند.

پس از این گزارش و جریان‌سازی‌های بعد از آن شرکت آبفار بلوچستان اعلام کرد ۶۰۰ میلون تومان برای طرح آبرسانی روستای سرگوست اختصاص داده است، شرکت آبفار همچنین در بیانیه مطبوعاتی گفته: ۱۸ مجتمع ابرسانی در سراسر بلوچستان در دست اجرا دارد که با تکمیل آن به همه ۷۰۰ هزار نر جمعیت بدون شبکه آب این استان آبرسانی می‌شود.

شرکت آبفار می‌گوید ۲ هزار میلیارد تومان برای تکمیل مجتمع‌های آبرسانی مجتمع‌ها کی به‌بهره‌برداری برسد؟ می‌گویند شنیدن کی بود مانند دیدن.

به درخواست مکرر روستائیان عازم یکی‌از همان روستاهای از جنس کوزه بر سر بچه در دست در طلب آب بلوچستان شدیم. مردم در کناردر در غرب بلوچستان، بخش بنت شهرستان نیکشهر با حدود هزار نفر جمعیت می‌گویند آب دارند، لوله ندارند، همچنان با کوزه در طلب‌اند.

منبع تسنیم