فهرست خبرهای مرتبط با موضوع:

نفت و انرژی

آخرین و جدیدترین اخبار و خبرهای داغ نفت و انرژی. تازه ترین و بروزترین حبرهای لحطه ای بازار نفت. گزارش و تحلیل های اقتصادی پیش بینی قیمت نفت انرژی. شبکه اطلاع رسانی نمودار قیمت و نرح های روز نفت و  انرژی

افزایش قیمت نفت تحت تاثیر کاهش ارزش دلار آمریکا

قیمت نفت در معاملات روز جمعه با بیش از یک دلار در هر بشکه افزایش، بسته شد و تحت تاثیر سقوط ارزش دلار آمریکا به پایین ترین رکورد هفت ماهه و بهبود چشم انداز تقاضای چین برای سوخت، بزرگترین رشد هفتگی از اکتبر را به ثبت رساند.

مانع توسعه تجدیدپذیرها

مدیرعامل انجمن انرژی‌‌‌های تجدیدپذیر ایران می‌‌‌گوید: قیمت پایین سوخت نیروگاه‌‌‌ها، تحریم و وارداتی بودن تکنولوژی موردنیاز تولید انرژی تجدیدپذیر مانع توسعه این صنعت شده است. به گزارش اتاق ایران‌آنلاین، مسلم موسوی‌درچه، بیان کرد: ظرفیت…

افزایش قیمت نفت تحت تاثیر افت ارزش دلار آمریکا

قیمت نفت روز سه شنبه تحت تاثیر افت ارزش دلار آمریکا و تصمیم دولت بایدن برای خرید نفت برای ذخایر استراتژیک، بالا رفت اما ابهام درباره تاثیر افزایش موارد ابتلا به کووید در چین، مانع صعود بیشتر قیمت شد.

روسیه در حال بررسی تعیین کف قیمت برای فروش نفت خود در بازار جهانی است

بلومبرگ نیوز گزارش کرد روسیه سرگرم بررسی تعیین کف قیمت برای فروش نفت خود در بازار جهانی در واکنش به سقف قیمت است که از سوی کشورهای گروه هفت برای فروش نفت این کشور تعیین شده است.

افزایش قیمت نفت تحت تاثیر تصمیم اوپک پلاس

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه تحت تاثیر تصمیم وزیران اوپک پلاس برای عدم تغییر اهداف تولید پیش از آغاز تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه و اجرای مکانیزم سقف قیمت گروه هفت، حداکثر دو درصد صعود کرد.

-تبلیغات-

-تبلیغات-

-تبلیغات-

روس‌ها برای حل مشکلات خودشان از ما استفاده ابزاری می‌کنند

یک کارشناس حوزه انرژی گفت: روس‌ها برای حل مشکلات خودشان از ما استفاده ابزاری می‌کنند و در نهایت با اروپا و امریکا صلح خواهند کرد و ما تکلیف‌مان شخص نیست که چگونه این ضرر و زیان را جبران کنیم به همین جهت باید این مسئله کالبدشکافی شود و…

کاهش قیمت جهانی نفت

قیمت نفت روز جمعه تحت تاثیر گسترش محدودیت‌های کووید ۱۹ در چین، حدود یک درصد کاهش یافت اما تحت تاثیر نگرانی‌های عرضه و آمار اقتصادی بهتر از حد مطلوب، موفق شد رشد هفتگی رقم بزند.

-تبلیغات-

-تبلیغات-

-تبلیغات-

روسیه با ارزان فروشی، بازار نفت ایران را تصاحب کرده است

روزنامه اعتماد در یادداشتی به قلم نرسی قربان از کارشناسان ارشد انرژی نوشت: برخی فعالان رسانه‌ای مطرح کرده اند که«این روزها، روسیه در حال ارایه تخفیف‌های فزاینده برای فروش نفت خود است و از این طریق بخشی از بازارهای صادرات نفت ایران را تصاحب…

واکنش متفاوت بازارهای مالی جهان

صورت‌جلسه نشست ماه مه ‌فدرال رزرو که چهارشنبه هفته گذشته منتشر شد موجب شد بازارهای مالی با واکنش‌های متفاوتی نسبت به قبل، آخر هفته خود را به پایان برسانند. یکی از بارزترین نکات این صورت‌جلسه، ادامه‌دار بودن تورم از دید سیاستگذاران آمریکایی…

احتمال توافق اعضای اتحادیه اروپا برای تحریم نفت خام روسیه

مقامات اتحادیه اروپا اعلام کردند نفت روسیه تحریم خواهد شد اما خط لوله دروژبای این کشور که نفت را به مجارستان می‌رساند برای مدتی از تحریم‌ها معاف است تا کمیسیون اروپا و مجارستان زمان کافی برای حل این مشکل داشته باشند.

سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا برای بی نیازی به انرژی روسیه

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا می‌گوید، اتحادیه اروپا قصد دارد تا سال ۲۰۳۰، سرمایه‌گذاری به ارزش ۳۰۰ میلیارد یورو برای پایان اتکای خود به نفت و گاز روسیه انجام دهد.

-تبلیغات-

-تبلیغات-

-تبلیغات-

محبوب‌ترین مقصد ماینرهای بیت‌‌کوین در جهان

پردازش هر تراکنشِ اندک بیت‌کوین، حدودا ۱۷۶ دلار برای استخراج‌‌کنندگان (Miners) اروپایی و آمریکایی هزینه دارد. در ‌‌واقع، این پردازش به حدود ۱۷۳/ ۱ کیلووات‌‌ساعت برق احتیاج دارد (معادل برق مصرفی شش هفته یک خانه معمولی در آمریکا)‌. اگر…

چین هم‌زمان با فروش نفت ارزان از سوی روسیه خرید از ایران را کاهش داد

ارزیابی‌های شرکت‌هایی که صادرات و واردات نفت کشورها را رصد می‌کنند، نشان می‌دهند که صادرات نفت ایران به چین در ماه آوریل و هم‌زمان با افزایش فروش نفت روسیه به پکن با قیمت پایین‌تر کاهش یافته است.

قیمت جهانی نفت

قیمت نفت برنت دریای شمال پس از افت ۵ درصدی در معاملات دیروز، در معاملات امروز ۹۶ سنت معادل ۰.۹ درصد افزایش‌یافت و به ۱۰۸ دلار و ۲۱ سنت در هر بشکه رسید.

احداث پتروشیمی در میانکاله باعث تغییر مسیر پرندگان و آسیب به صنعت گردشگری این منطقه می شود

یک کارشناس محیط زیست گفت: با وجود گذشت بیش از ۳ هفته از کلنگ‌زنی پتروشیمی همچنان اعتراضات مردم, رسانه‌ها و فعالان محیط زیست به این پروژه ادامه دارد, لذا باید وزیر نفت با حضور در جمع خبرنگاران هدف از انجام این پروژه را تشریح کند.