تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان
فهرست خبرهای مرتبط با موضوع:

جامعه

آخرین و جدیدترین اخبار جامعه. بروزترین تحلیل ها گزارش ها و پیش بینی های روز اقتصادی جامعه. نمودارها و خبرهای داغ و  تازه ترین تحولات جامعه در زمینه اقتصاد

تایید حداقل یک واکسن کرونا تا زمستان

استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به تلاش کشورها برای تولید واکسن کرونا، گفت: به نظر می‌رسد تا زمستان حداقل یک واکسن و تا اوایل سال ۲۰۲۱ چندین واکسن تأییدیه بگیرند.

نابرابری در توزیع پزشکان متخصص در سیستان و بلوچستان

نتایج یک مطالعه نشان داد که بر اساس تمام شاخص‌ها، نابرابری در توزیع پزشک عمومی در استان سیستان و بلوچستان کاهش یافته، ولی در توزیع دیگر پزشکان؛ مثل پزشکان متخصص و فوق تخصص، دندان‌پزشکان، داروسازان و... هنوز نابرابری در سطح بالایی قرار دارد.…

-تبلیغات-

-تبلیغات-

-تبلیغات-

آغاز آسترازنکا کارآزمایی بالینی یک واکسن-دارو برای کووید-۱۹

شرکت داروسازی بریتانیایی-سوئدی "آسترازنکا"(AstraZeneca) کارآزمایی بالینی یک "دارو-واکسن" را برای کمک به پیشگیری و درمان کووید-۱۹ آغاز کرده است و اولین گروه از داوطلبان در حال دریافت دوزهایی از این دارو هستند.

رابطه معناداری بین سفر با شیوع کرونا وجود دارد

رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: بر اساس آمارهای رسمی موجود رابطه مستقیم و معناداری بین سفرهای بین‌شهری و بین استانی مردم با میزان شیوع ویروس کرونا در کشور وجود دارد و از همین رو از مردم می‌خواهیم که در ایام تعطیلات پیش‌رو به…

اون در کما

رهبر کره شمالی دوباره در آستانه مرگ قرار دارد. این ادعایی است که چانگ سونگ مین، دبیر امور سیاسی کیم دائه جونگ، رئیس جمهور فقید کره جنوبی در شبکه‌های اجتماعی مطرح ساخته است.

عاملان پنهان ویروس کرونا

محققان آمریکایی می گویند که مبتلایان زیر ۶۰ سال کووید-19 سه برابر بیشتر از افراد مسن‌تر بیشتر ناقل هستند و با احتمال بیشتری بیماری را به افراد دیگر منتقل می‌کنند.

تضمین وزیر ورزش برای ورود سرخابی‌ها به بازار سرمایه

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر این که این را تضمین می‌کنیم که به زودی سرخابی‌ها وارد بازار سرمایه شوند، گفت: وزارت ورزش در چهار سال گذشته این دو باشگاه را حتی بدون یک ریال اعتبار دولتی و صرفاً از محل درآمد حاصل از تبلیغات اداره کرده است.

-تبلیغات-

-تبلیغات-

-تبلیغات-

نخستین واکسن کرونای چینی ثبت شد

مقامات چینی مجوز ثبت رسمی اولین واکسن کرونای این کشور را صادر کردند. این واکسن که به طور کامل در داخل این کشور ثبت شده، قرار است در بازارهای بین المللی نیز عرضه شود.

-تبلیغات-

-تبلیغات-

-تبلیغات-

برادر ناتنی اوباما: باراک می‌خواهد مردم او را بپرستند/ بایدن خیلی پیر است!

در ماه ژوئیه، "مالک اوباما"، برادر ناتنی رئیس جمهور سابق آمریکا که با وجود تأیید هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات توسط برادرش باراک اوباما، در انتخابات ۲۰۱۶ از دونالد ترامپ جمهوری‌خواه حمایت کرده بود، شرح خاطراتی با عنوان "برادر بزرگ بد از…

جولانگاه خاموش ببر در ایران

بیش از نیم قرن پیش جنگل‌ها و دشت‌های ایران جولانگاه حیوان عظیم‌الجثه‌ای به نام ببر بود اما امروزه بنا به دلایلی این گونه ارزشمند منقرض شده حال سوال این است که آیا امکان احیا مجدد این گربه‌سان در کشور وجود دارد؟