تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان
فهرست خبرهای مرتبط با موضوع:

سیاست

آخرین و جدیدترین اخبار و خبرهای داغ اقتصاد سیاسی. تازه ترین و بروزترین حبرهای لحطه ای بازار سیاست. گزارش و تحلیل های اقتصادی پیش بینی هزینه های سیاست. شبکه اطلاع رسانی قیمت و نرح های روز افتصاد سیاسی

عراقچی: زمان تصمیم‌ گیری است

سیدعباس عراقچی در وین با اشاره به مذاکرات با ۴+۱، اذعان کرد: یک سری مسائل باقی مانده که مذاکره درباره آنها به اندازه کافی صورت گرفته و زمان تصمیم گیری کشورها فرا رسیده است.

توزیع فحش به‌جای واکسن

یک مقام حکومتی موظف است وظایفش را به درستی انجام داده و با مردم به احترام سخن بگوید‌. فحاشی و توهین بد است‌، از زبان و قلم مقام دولتی، بدتر و زشت‌تر و قبیح‌تر.

مذاکرات هسته ای به بعد از انتخابات موکول شد

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پاسخ به سوالاتی درباره روند مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین، گفت که احیای توافق هسته‌ای به بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ایران موکول می‌شود.

-تبلیغات-

-تبلیغات-

-تبلیغات-

موهبتی: در مورد تقسیم استان سیستان و بلوچستان فعلا هیچ‌گونه برنامه‌ای نداریم

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در مورد تقسیم استان فعلا هیچ‌گونه برنامه‌ای نداریم و باید در این زمینه بررسی لازم کارشناسی و علمی صورت گیرد، با چنین طرحی نمی توان احساسی برخورد کرد.

-تبلیغات-

-تبلیغات-

-تبلیغات-

بایدن: آمریکا به بازسازی غزه کمک می‌کند

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، روز جمعه ۳۱ اردیبهشت (۲۱ مه) در یک کنفرانس مطبوعاتی با ابراز امیدواری نسبت به تداوم آتش‌بس میان اسرائیل و حماس، گفت آمریکا با همکاری سایر کشورها به بازسازی غزه کمک خواهد کرد.

چه اختلافاتی در گفتگوهای احیای برجام وجود دارد؟

سه کشور اروپایی حاضر در مذاکرات برجام چهارشنبه با انتشار یک بیانیه مشترک اعلام کردند که «هرچند مذاکرات برجام در وین به پیشرفت های ملموسی رسیده است اما رسیدن به موفقیت تضمینی نداشته و همچنان مشکلات و اختلافات اساسی وجود دارند که باید رفع…

انتقاد بلینکن از نقض آزادی مذهب در کشورها

در مراسم ارائه گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا در مورد آزادی مذهب آنتونی بلینکن کشورهایی را متهم به نقض این آزادی کرد. وزیر خارجه ایالات متحده همچنین نسبت به افزایش یهودی ستیزی در دنیا هشدار داد.

مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان

رئیس جمهور ایران ضمن مخالفت با مصوبه شورای نگهبان درباره شرایط داوطلبان ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری، به وزارت کشور دستور داد بر اساس قوانین موجود عمل کند.

-تبلیغات-

-تبلیغات-

-تبلیغات-

تاثیر مذاکرات برجامی بر تورم و نرخ ارز

یک کارشناس اقتصاد سیاسی با بیان اینکه برای کنترل تورم و رشد تولید ملی باید ریسک‌های ژئوپلیتیک کاهش یابد، گفت: این روزها که شاهد مذاکرات وین و مذاکرات فیمابین ایران و عربستان هستیم، باید انتظار داشته باشیم که ریسک‌های مرتبط با این موضوع…

ایران می تواند تولید نفت خود را به حدود ۳.۹ میلیون در روز برگرداند

تحلیلگران ژئوپلیتیکی واشنگتن به میزان فزاینده ای انتظار دارند آمریکا و ایران تا پایان ماه میلادی جاری به توافقی برسند که به رفع تحریمها علیه نفت، پتروشیمی، کشتیرانی و سایر بخشهای کلیدی تا سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ منتهی می شود.

واکنش آخوندی: اغلب دزدان فریاد «آی دزد!» سر می‌دهند

هر چه به انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو نزدیک‌تر می‌شویم، به نظر می‌رسد برخی رقابت انتخاباتی را بر اخلاق ترجیح داده و برای از میدان به در کردن رقیب دست به تخریب‌های سیاسی می‌زنند. عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی که این روزها بیش از…

سخنگوی کاخ سفید: با اسرائیلی ها درباره نشست های برجام صحبت خواهد شد و این روند ادامه خواهد داشت

سخنگوی کاخ سفید می گوید درباره مذاکرات وین و پیشرفت هایی که در آن حاصل می شود با هیأت اسرائیلی که به واشنگتن سفر کرده، صحبت خواهد شد و این روند ادامه خواهد داشت.