تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان
فهرست خبرهای مرتبط با:

بودجه ۱۴۰۰

پیش بینی ابرتورم برای سال ۱۴۰۰

برای بسیاری بودجه ۱۴۰۰ مفهومی جز به صدا درآمدن زنگ خطر رشد نقدینگی و تورم ندارد. ارقامی که در لابه‌لای ردیف‌های بودجه‌ای و در قالب بندهای سیاستی دیده می‌شود اگرچه هر یک حامل پیام‌هایی در خصوص نحوه سیاستگذاری در حوزه مربوط به خود است، اما…

احتمالا بودجه ۱۴۰۰ رد شود

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گقت: بودجه ۱۴۰۰ تامین کننده نیازهای اصلی و اساسی مردم نیست و احتمال دارد در کمیسیون تلفیق رای نیاورد.

عوارض خروج از کشور چرا گران شد؟

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی گفت: باید نرخ عوارض خروجی را برای سال ۱۴۰۰ کم می‌کردند. مگر امسال سفر خارجی انجام شد که روی عدد آن، حساب و کتاب کردند و بودجه سال بعد را تخمین زدند!؟

در لایحه بودجه ۱۴۰۰ سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی به خوبی تأمین نشده است

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه علیرغم قول‌های داده شده در لایحه بودجه ۱۴۰۰ سرمایه صندوق به خوبی تأمین نشده است، گفت: اگر این روند اصلاح نشود، صندوق در سال آینده با مشکل مواجه خواهد شد.

تاثیر مثبت لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بر بازار سرمایه

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: موضوع لایحه بودجه در سال ۱۴۰۰ از جمله بحث‌هایی است که این روزها تاثیر نسبی را بر بدنه بازار سرمایه داشته است زیرا در بودجه سال آینده بخشی از منابع قرار است از طریق بورس تامین شود.

سیگنال مهم بودجه ۱۴۰۰ برای بازار ارز

نرخ ارز در بودجه ۱۴۰۰ در محدوده ۱۱هزار تومان حرکت خواهد کرد. این نرخ نسبت به سال‌جاری حدود دوبرابر است. از این آمار می‌توان پیش‌بینی کرد که دولت میانگین نرخ ارز را کاهشی پیش‌بینی کرده و این موضوع سیگنال مهمی برای روند آتی بازار دلار است.…