خبر متوقف نمی شود و دانستن حق شماست!
بایگانی مطالب یک گروه

اخبار نفت و انرژی

نفت، اسلحه جديد چين در مقابل آمريكا

آيا ايران مي‌تواند از تهديد چين به نفع خود استفاده كند؟

ماجرا از جنگ ارزي آغاز شد و به ته خط جنگ تعرفه‌اي رسيد. تقابل ترامپ با اتحاديه اروپا و چين كه دعواي دوسر باخت را براي طرفين با نسبت‌هاي متفاوت به‌همراه دارد، حالا به شگرد جديد چين رسيده است.

سقوط ۳ درصدی قیمت نفت

احتمال افزایش ۱.۵میلیون بشکه‌ای تولید

قبل از دیدار اوپک در هفته آینده، درحالی‌که عربستان سعودی و روسیه، تاکید کردند خود را برای افزایش تولید آماده می‌کنند، قیمت نفت ۳ درصد معادل ۲ دلار در هر بشکه سقوط کرد.

مذاکرات چین و هند برای کنترل بازار نفت

هند و چین خریدار 17 درصد بازار نفت جهان

سازمان بین المللی انرژی پیش بینی کرده است که هند و چین در پنج سال آینده نیمی از مجموع تقاضا برای انرژی در جهان را به خود اختصاص خواهند داد. ماه گذشته دارمندرا پردان وزیر نفت هند از عربستان سعودی درخواست کرد تا قیمت های مناسب تر و معقولانه…

نفت کار ترامپ برای فشار بر ایران را سخت کرده است

نفیو از مقامات سابق وزارت خارجه آمریکا که مجری تحریمهای ایران در دولت اوباما بود و امروز از کارشناسان ’مرکز سیاست انرژی جهانی‘ وابسته به ’دانشگاه کلمبیا‘ است می گوید:‘ با این وضعیت آمریکا ممکن است قدری کوتاه بیاید؛ اما نه خیلی زیاد‘.

کاهش شدید قیمت نفت

‍ کاهش شدید قیمت نفت با افزایش قریب الوقوع تولید

روز دوشنبه قیمت نفت آمریکا نسبت به قیمت بسته شده در اواخر روز جمعه (آخرین روز هفته ی کاری گذشته) به شدت کاهش یافت و به ۶۶.۲۲ دلار رسید. از دلایل کاهش قیمت نفت در روز جاری می توان به تصمیم روسیه و عربستان سعودی در رابطه با افزایش احتمالی…