تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

قطر از استارت‌آپ‌های گردشگری ورزشی حمایت می کند

زوراب پولولیکاشویلی، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در دیداری با اکبر الباکر، رئیس شورای ملی گردشگری قطر با امضای توافق‌نامه‌ای اعلام کردند که قطر حامی نخستین دوره رقابت استارت‌آپ‌های گردشگری ورزشی سازمان جهانی گردشگری خواهد بود که با همکاری باشگاه فوتبال بارسلونای اسپانیا برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، هدف از برگزاری این رقابت ارتقا و تقویت بخش‌های گردشگری و ورزش و در عین حال افزایش کارآفرینی و تقویت نوآوری در گردشگری ورزشی است.

برندگان نخستین دوره رقابت استارت‌آپ‌های گردشگری ورزشی در مرکز نوآوری باشگاه بارسلونای اسپانیا مورد حمایت قرار می‌گیرند و برای اجرای ایده، قطر که میزبان جام‌جهانی فوتبال ۲۰۲۲ است در نظر گرفته خواهد شد.

پولولیکاشویلی، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری نیز در این‌خصوص تصریح کرد: «ورزش و گردشگری دو بخش پیشگام هستند که ثابت کرده‌اند درک و تعامل بین‌المللی می‌تواند فرصت‌هایی را ایجاد کند که به نفع همگان خواهد بود.»

شورای ملی گردشگری قطر پیش از این نیز برای مطالعه پیرامون تاثیر تسهیل اخذ ویزا در صنعت گردشگری و اقتصاد قطر با سازمان جهانی گردشگری همکاری کرده بود.

منبع ایسنا
مطالب مشابه