تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

۶ استارت آپ موفق سال ۲۰۱۷

امروزه کسب و کارهای جدید که با اصطلاح استارت اپ از ان نام برده می شود تحولی عظیم در اقتصاد جهانی ایجاده نموده است شش استارت اپی که توانسته اند خود را در صدر کسب و کارهای جهانی مطرح کنند.

۱- Castboxکست باکس ، نسخه صوتی یوتیوب است. این استارت آپ کاربران را تشویق به تولید و استفاده از پادکست های روی سایت خود می کند. موسس آن خانم شیاوو وانگ می گوید: “هدفش رسیدن به جایی است که به راحتی سرچ متن در اینترنت، بتوان صوت را نیز جست و جو کرد.” تا کنون کست باکس، مبلغ ۱۶ میلیون دلار را به عنوان سرمایه تأمین کرده است، زیرا قصد دارد یک ویژگی جستجو صوتی را که زبان طبیعی را پردازش می کند، راه اندازی کند.

۲- Mixpanelمیکس پانل، به شرکت ها و کسب و کار ها کمک می کند که رفتار مشتریان خود را بهتر بشناسند. در واقع امکاناتی را فراهم می کند که به صاحبان اپلیکیشن ها و مدیران وب سایت ها چیزی بیشتر از تعداد بازدید نشان دهد. با ابزار تست A/B مسیر فکری مشتریان را مشخص می کند. به صاحبان مشاغل درک عمیقی از نیاز مشتری می دهد تا بر این اساس برنامه ریزی انجام دهند.

۳- ClassDojoکلاس دوجو، یک پلتفرم ارتباطی بین معلم، دانش آموز و اولیا دانش آموز است. این پلتفرم به معلمان امکان تشویق دانش آموزان و هم فکری با اولیا برای پیشرفت آنان را می دهد. در واقع این استارت آپ بستری با امکانات کامل برای پیشبرد اهداف آموزشی طراحی کرده است. در سال ۲۰۱۱ از کلاس دوجو در ۹۰ درصد مدارس آمریکا استفاده می شد. اکنون این پلتفرم به ۱۸۰ کشور گسترش یافته است.

۴- Instacart اینستاکارت، در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد و امسال به ارزش ۳.۴ میلیارد دلار رسیده است. اینستاکارت استارت آپ تحویل خواروبار است. در این سرویس، کابران با استفاده از گوشی هوشمند، مایحتاج روزانه خود را سفارش می دهند و کمتر از یک ساعت درب منزل تحویل می گیرند.

۵-  Shypاستارت آپ شایپ، در سال ۲۰۱۳ توسط جک اسمیت، جاشوا اسکات و کوین گیبون تاسیس شد. هدف این شرکت نوپا، کاهش مشکلات حمل و نقل کالا است. این شرکت هر جایی که بخواهید، اقلام مشتری را تحویل می گیرد، آنها را بسته بندی می کند و با کمترین هزینه ممکن به محلی که می خواهند، می رساند. شایپ در حال حاضر در سان فرانسیسکو فعالیت می کند. این شرکت اعلام کرده است که قصد دارد قبل از گسترش، مدل کسب و کار خود را به اثبات برساند.

۶- Slackاسلک، یک پیام رسان داخلی است که بیش از ۶ میلیون کاربر دارد. داخلی به این معنی که افراد یک شرکت می توانند در خانه یا راه با هم در تماس باشند. مسائل کاری را باهم در میان بگذارند و به سهولت بسیاری از کارها را خارج از اداره انجام دهند. این استارت آپ در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شده و اکنون به ارزش ۵ میلیارد دلار رسیده است.