تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

مبادلات تجاری ایران و ترکیه کاهش یافت

مبادلات تجاری ایران و ترکیه در ۴ ماه نخست سال‌جاری میلادی با افت ۲۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۸۶۶/ ۲ میلیارد دلار رسید.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، آمارهای منتشرشده توسط اداره آمار ترکیه نشان می‌دهد مبادلات تجاری ایران با این کشور در ۴ ماه نخست سال‌جاری میلادی افت ۲۱ درصدی داشته است.

مبادلات تجاری ایران و ترکیه در ۴ ماه نخست سال‌جاری میلادی ۸۶۶/ ۲ میلیارد دلار اعلام شده است. این رقم در ۴ ماه نخست سال قبل ۶۲۸/ ۳ میلیارد دلار بوده است. براساس این گزارش صادرات ترکیه به ایران در ماه‌های ژانویه تا آوریل ۲۰۱۹ با کاهش ۱۶درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۷۹۳میلیون دلار رسیده است.

ترکیه در ماه‌های ژانویه تا آوریل سال قبل ۹۴۴ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود. واردات ترکیه از ایران در ۴ ماه نخست امسال نیز افت ۸/ ۲۲درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

ترکیه در ماه‌های ژانویه تا آوریل سال قبل ۶۸۴/ ۲ میلیارد دلار کالا از ایران وارد کرده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به ۰۷۳/ ۲ میلیارد دلار کاهش یافته است. ایران نوزدهمین مقصد صادراتی و هشتمین منبع واردات ترکیه در ۴ ماه نخست ۲۰۱۹ شناخته شده است.

براساس این گزارش در ماه آوریل صادرات ترکیه به ایران نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶/ ۱۵ درصد رشد داشته و به ۲۱۳ میلیون دلار رسیده است. واردات ترکیه از ایران در همین ماه ۸/ ۳۷ درصد افت داشته و به ۴۹۹ میلیون دلار رسیده است.

منبع تسنیم
مطالب مشابه