تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

پیش‌بینی‌های جدید از بازار فولاد و سنگ‌آهن

بر اساس پیش‌بینی دولت استرالیا و همچنین مورگان استنلی، تولید فولاد خام و تقاضای سنگ‌آهن چین امسال اوج خواهد گرفت. بعد از رسیدن به تولید ۸۸۶ میلیون تن فولاد، پیش‌بینی می‌شود تولید فولاد چین در سال آینده و سال ۲۰۲۰ به ترتیب به ۸۶۱ و ۸۴۲ میلیون تن کاهش یابد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از کالاخبر ، اداره صنایع، علوم و نوآوری استرالیا در این زمینه اعلام کرد: این کاهش ناشی از قوانین سختگیرانه زیست محیطی، بهبود کمتر در ظرفیت‌های از دست رفته در بخش عرضه و فشار کاهش بدهی‌ها خواهد بود، در حالی که به نظر می‌رسد، تولید جهان تا سال ۲۰۲۰ ثابت بماند که دلیل اصلی آن مربوط به توسعه خارج از چین است.

دیدگاه دولت استرالیا با چشم‌انداز برخی شرکت‌های بزرگ معدنی از جمله BHP نزدیک است، چراکه می‌گوید تولید فولاد چین تا اواسط دهه آینده به اوج نخواهد رسید.

 

پیش‌بینی این اداره نشان می‌دهد، قیمت سنگ‌آهن بدون هزینه حمل در سال آینده و سال ۲۰۲۰ به‌طور میانگین به ۹/ ۵۱ دلار و ۷/ ۵۰ دلار در هر تن برسد.از طرفی مورگان استنلی پیش‌بینی کرده که تقاضای سنگ‌آهن چین در سال ۲۰۱۸ اوج بگیرد و بعد از آن در سال ۲۰۱۹ به دلیل کاهش تولید فولاد خام و افزایش تولید فولاد از قراضه کاهش یابد. این بانک، تقاضای سنگ‌آهن چین در سال ۲۰۱۸ را یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تن برآورد و پیش‌بینی کرد، این میزان تا سال ۲۰۲۳ به دلیل کاهش تولید فولاد خام و افزایش تولید فولاد از قراضه به تدریج با افت ۱۸۰ میلیون تنی مواجه خواهد شد.

منبع کالا خبر
مطالب مشابه