تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

مدیرعامل موسسه ثامن الحجج به حبس طولانی محکوم شد

رئیس کل دادگستری استان تهران از محکومیت مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج به حبس طولانی مدت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر ، غلامحسین اسماعیلی عصر شنبه درباره صدور حکم متهمان پرونده ثامن الحجج اظهار داشت: مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج به حبس طولانی مدت محکوم شده اما به خاطر محذوریت های قانونی از بیان جزئیات حکم معذور هستم.

رئیس کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: حکم صادره شده از سوی دادگاه، غیرقطعی و قابل اعتراض از سوی متهمان، شکات و حتی نماینده دادستان است.

در همین رابطه

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود دادگاه در مهلت مقرر قانونی حکم را صادر نکرده است، افزود: با اعلام ختم دادرسی از سوی شعبه رسیدگی کننده در دادگاه کیفری یک استان تهران، هیئت قضایی مشغول انشاء رأی شد و حکم مقتضی را در مهلت مقرر قانونی صادر کرده است.

پرونده ثامن‌الحجج سه متهم دارد که دادگاه رسیدگی به اتهامات آنها طی ۱۲ جلسه در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.

متهم ردیف اول این پرونده با قرار وثیقه چهار هزار میلیارد تومانی در زندان به سر می‌برد و متهمان ردیف دوم و سوم هم فعلاً به قید وثیقه آزاد هستند.

ارزش مالی پرونده مزبور ۱۲ هزار میلیارد تومان برآورد شده است و ۳۶۰ شاکی دارد.
مشارکت در اخلال نظام اقتصادی کشور به نحو عمده بدون قصد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران یا مقابله با آن، اتهام متهمان پرونده موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج است.

منبع ایرنا
مطالب مشابه