تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

آمریکا هشدار داد: که حتی‌الامکان از آسمان ایران عبور نکنید

اداره هوانوردی فدرال آمریکا با انتشار بیانیه‌ای هشدار داده است که ایرلاین های آمریکایی حتی الامکان از آسمان ایران عبور نکنند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از رویترز، با توجه به آنکه سال گذشته نیز اداره هوانوردی فدرال آمریکا چنین بیانیه‌ای را صادر کرده بود، حالا نیز خطاب به شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی اعلام کرده است که به هنگام برنامه‌ریزی برای پرواز و عبور از آسمان ایران، تنش های سیاسی و خصومت‌های میان این دو کشور را نیز در نظر بگیرند.

 

دفتر خدمات پرواز آمریکا که وظیفه فراهم کردن اطلاعات امنیتی درباره آسمان کشورهای مختلف را بر عهده دارد، خاطرنشان کرده است از آنجایی که آسمان عراق در نوامبر سال گذشته باری دیگر برای ایرلاین‌های مختلف در سراسر جهان باز شد، ایرلاین های آمریکایی باید به تنش‌های بوجود آمده و وضعیت سیاسی کنونی میان ایران و ایالات متحده آمریکا توجه ویژه‌ای داشته باشند و به‌هنگام انتخاب میان آسمان ایران و عراق برای پرواز محتاطانه‌تر از قبلتصمیم‌گیری کنند.

 

این در حالیست که وزارت امور خارجه آمریکا نیز چندی پیش از شهروندان آمریکایی درخواست کرده بود از سفرهای غیرضروری به ایران خودداری کنند.

 

تنش‌های میان این ایران و آمریکا پس از خروج دونالد ترامپ از توافق نامه هسته‌ای با ایران و همچنین اعمال تحریم‌های اقتصادی بیشتر علیه این کشور تشدید شده است.  

مطالب مشابه