تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

بررسی مشکل کامیون‌داران در دومین نشست با وزارت کار

مشکلات رانندگان و کامیون‌داران در نشست دوم کمیته بررسی مشکلات کامیون داران مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در نشست اول بررسی مشکلات کامیون داران در هفته گذشته نمایندگان تشکل‌ها و انجمن‌های صنفی رانندگان حضور داشتند و گزارشی از مطالبات خود را ارائه دادند.

حمد مشیریان معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر گفت: دومین جلسه کمیته بررسی مشکلات کامیون داران طی چند روز آینده برگزار می‌شود.

مشیریان با تأکید بر اینکه دو کمیته برای پیگیری مشکلات کامیون داران در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل‌شده است، ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته دومین نشست بررسی مشکلات این صنف طی چند روز آینده و به‌احتمال‌زیاد طی هفته جاری در کمیته روابط کار برگزار می‌شود و مطالبات مشخص کامیون داران در حوزه‌های مرتبط با شرح وظایف وزارت کار مطرح خواهد شد.

در همین رابطه

معاون امور روابط کار وزیر کار افزود: مشکلات قانونی کامیون داران در حوزه مسئولیت وزارت کار که شامل افزایش حقوق بازنشستگی به‌تناسب میزان مابه‌التفاوت پرداختی از سوی خود رانندگان، برقراری بیمه تکمیلی و قرارگرفتن در شمول مشاغل سخت و زیان‌آور است در این نشست موردبررسی قرا خواهد گرفت؛ اما عمده مشکلات این صنف مربوط به سایر دستگاه‌ها است که توسط وزارتخانه‌های مربوطه پیگیری می‌شود.

 پیش‌ از این نیز معاون وزیر کار در مورد وضعیت رسیدگی به مشکلات برای استفاده از مزایای مشاغل سخت و زیان‌آور گفته بود: درحال‌حاضر اگر این رانندگان به‌صورت فردی درخواست بدهند درصورت احراز شرایط، مشمول مشاغل سخت و زیان‌آور می‌شوند اما مطالبه مشخص آنها این است که این موضوع به‌صورت یک قانون برای تمام رانندگان کامیون و برون‌شهری اجرایی شود. در این زمینه با درخواست رانندگان طرحی در سال ۹۵ از سوی نمایندگان مجلس در حال تهیه بود اما ظاهراً مسکوت مانده است

مطالب مشابه