تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

کشتی مسدود کننده کانال سوئز شناور شد

کشتی کانتینر بر که کانال سوئز را برای تقریباً یک هفته مسدود کرده بود، روز دوشنبه دوباره شناور شد و در حال حاضر در حال ایمن سازی است، انتظار می رود که این آبراه حیاتی به زودی بازگشایی شود.

 به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از رویترز، یک ارائه دهنده خدمات جهانی دریایی در توییتر اعلام کرد: این کشتی در ساعت ۴٫۳۰ صبح به وقت محلی با موفقیت دوباره شناور شد و در حال حاضر در حال ایمن سازی است.

سرویس ردیابی کشتی VesselFinder وضعیت کشتی را در وب سایت خود به وضعیت جدید تغییر داده است.

در همین رابطه

Ever Given با طول ۴۰۰ متر در اوایل روز سه شنبه در اثر وزش باد شدید به صورت مورب در قسمت جنوبی کانال سوئز را مسدود کرد و باعث کاهش ترافیک حمل و نقل در کوتاه ترین مسیر حمل و نقل بین اروپا و آسیا شد.

اسامه ربیع ، رئیس SCA روز یکشنبه به خبرگزاری مصر گفته بود، حداقل ۳۶۹ کشتی منتظر عبور از کانال بودند، از جمله ده ها کشتی کانتینر دار ، کشتی فله بر ، تانکرهای نفت و گاز طبیعی مایع (LNG) یا شناورهای گاز مایع (LPG) از این دسته هستند.

سازمان کانال سوئز پیشتر در بیانیه ای گفته بود که عملیات طناب کشی برای آزادی کشتی از سر گرفته شده است. تیم های نجات کانال سوئز روز یکشنبه عملیات حفاری و لایروبی را شدت بخشیدند و امیدوار بودند که جزر و مد زیاد بتواند آنها را از زمین خارج کند.

پس از خبر شناور شدن مجدد کشتی ، قیمت نفت خام کاهش یافت و هر بشکه نفت خام برنت با یک دلار کاهش به ۶۳ دلار و ۶۷ سنت رسید.

 

مطالب مشابه