معافیت مالیاتی واحدهای دارای بخش تحقیق و توسعه

0

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از «شاتا» محمدمهدی برادران، معاون صنایع‌عمومی وزارت صمت در همایش تقدیر از واحدهای برتر تحقیق و توسعه استان تهران گفت: در جهان صنایع جدیدی وجود دارند که سهم بسیاری از بازار را به خود اختصاص داده‌اند و ما کمتر به آنها پرداخته‌ایم.

وی ادامه داد: صنایع خلاقی که تاکنون در ساختار وزارتخانه صمت جایگاهی نداشته است؛ مثلا در حوزه آموزش یا تعیین محتوا که نه نیاز به انبار دارد و نه بسته‌بندی و…، اما سهم بسیار بالایی از تجارت را در دنیا به خود اختصاص داده‌است. معاون صنایع عمومی وزارت صمت اظهار کرد: در دنیا اختلاف اصلی در این است که سرمایه چیست؟ آیا سرمایه، نیروی انسانی است یا دانش و علم؟ که می‌توان در پاسخ گفت مهم‌ترین سرمایه، نیروی انسانی دانش‌محور است که ما در ایران به‌وفور از نیروهای انسانی با علم و دانش دانشگاهی برخوردار هستیم.

او در ادامه گفت: سعی ما این است که در ساختار وزارت صمت از کلی‌گویی بیرون آمده و به‌صورت تخصصی موضوعات نوآور و فنی و پژوهشی را به شکل کاربردی پیگیری کنیم؛ مثلا در بخش‌های لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار و سلولزی با استفاده از دانش کارشناسان و متخصصان از نانو در تولید این محصولات استفاده کنیم. برادران تاکید کرد: باید در تولید، نیازها و خواسته‌های مردم را بشناسیم و به آنها پاسخ دهیم.

در کنار تولید محصولات، باید خدمات پس از فروش را نیز مد‌نظر بگیریم تا رضایت مشتری را جلب کنیم. کیفیت تنها به معنای استحکام محصول نیست بلکه رضایتمندی مشتری، قیمت، زیبایی و… در کنار هم کیفیت را شکل می‌دهند. او همچنین با اشاره به شعار «تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» گفت: مجلس به‌منظور حمایت از واحد‌هایی که دارای بخش تحقیق و توسعه هستند قانونی وضع کرده که آن واحدها می‌توانند از معافیت مالیاتی برخوردار شوند. معاون صنایع عمومی وزارت صمت درپایان از واحدهای تولیدی دارای بخش‌های تحقیق و توسعه خواست تا دانش و تجربیات خود را با هم به اشتراک گذاشته و با بر‌‌گزاری جلسات مشترک با یکدیگر و با مسوولان وزارت این مهم را به انجام برسانند.

نظر خود را با سایرین در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.