تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

سرباز هخامنشی به میراث فرهنگی رسید

در مراسمی با حضور معاون رئیس‌ جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و نیز معاون اداری‌ -مالی وزارت امور خارجه، سردیس سرباز هخامنشی به‌طور رسمی به سازمان میراث‌ فرهنگی تحویل داده شد.

به‌گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر ، به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در این مراسم که روز چهارشنبه ۱۱ مهر در محل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، با حضور جمعی از مدیران سازمان میراث فرهنگی و مسئولان وزارت امور خارجه، سردیس سرباز هخامنشی به طور رسمی به مسئولان سازمان میراث فرهنگی تحویل داده شد.

علی‌اصغر مونسان – معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری – در این مراسم بازگشت این شیء تاریخی را یک اقدام مهم در دولت تدبیر و امید خواند و گفت: تلاش می‌کنیم و امیدواریم که سایر اشیای تاریخی ما در آمریکا نیز هر چه زودتر به کشور باز گردانده شود.

مونسان با اشاره به اهمیت این شیء تاریخی و لزوم آشنایی مردم و علاقه‌مندان با این اثر تاریخی بیان کرد: برنامه‌ریزی لازم برای نمایش این اثر تاریخی مهم در چند شهر بزرگ انجام می شود.

محمدتقی صابری – معاون اداری مالی وزارت امور خارجه – نیز در مراسم تحویل این اثر تاریخی به سازمان میراث فرهنگی گفت: خوشحالیم که با پیگیری های خوبی که صورت گرفته است و با تعامل بسیار خوب بین میراث فرهنگی و وزارت امور خارجه توانستیم این شیء تاریخی ارزشمند را به کشور باز گردانیم.

او افزود: وزارت امور خارجه تلاش و پیگیری‌های لازم را برای بازگرداندن سایر آثار تاریخی انجام خواهد داد.

منبع ایسنا
مطالب مشابه