تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

کارنامه نامناسب گرجستان در برخورد با اتباع خارجی در مرزها

دولت گرجستان در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی به یک هزار و ۵۰۰ تبعه خارجی و گردشگر اجازه ورود به این کشور را نداده است. همچنین در ماه گذشته سال جاری به ۵۷۶ شهروند ایرانی و نیز ۳۶۶ تبعه هند اجازه ورود به خاک گرجستان داده نشده است. دولت گرجستان همچنین در این مدت، از صدور مجوز برای ورود ۱۲۴ شهروند جمهوری آذربایجان به این کشور خودداری کرده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از ایرنا ، علاوه بر این در ماه ژانویه سال جاری، گرجستان به ۱۱۶ تبعه ترکیه و ۷۲ شهروند ترکمنستان برای ورود به خاک این کشور را نداد و نهادهای مربوطه این کشور مجوز برای ورود ۵۸ شهروند روسیه، ۵۰ تن از اتباع ارمنستان و ۴۴ شهروند ازبکستان به گرجستان را صادر نکردند.

۲۸ شهروند پاکستان، ۱۶تن از اتباع مصر، ۱۵ شهروند عراق، ۱۳ شهروند قرقیزستان و ۱۱ تن از اتباع قزاقستان نتوانستند وارد خاک گرجستان شوند. بنا به این گزارش در ماه ژانویه سال جاری تعداد محدودیت‌های اعمال شده نسبت به اتباع خارجی برای ورود به گرجستان در مقایسه با زمان مشابه یک سال قبل ۵۰ درصد افزایش یافته است.

دولت گرجستان در ماه ژانویه سال گذشته به یک هزار و ۴۷ تبعه خارجی اجازه ورود به این کشور را نداده بود. در سال ۲۰۱۸ میلادی در مجموع به ۳ هزار و ۲۰۰ تبعه ایرانی و ۲هزار و ۲۰۰ شهروند هندی اجازه ورود به خاک گرجستان داده نشد.

به گزارش وزارت کشور گرجستان در میان اتباع خارجی بیشتر شهروندان ایرانی (بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر) و چین (۷۱۵ نفر) رژیم ویزا را نقض کردند و در سال گذشته میلادی در میان اتباع کشورهای خارجی بیشتر شهروندان ترکیه (۱۵ نفر) و بنگلادش (۱۳ نفر) از گرجستان اخراج شدند.

مطالب مشابه