سیستان و بلوچستان جلوتر از تهران!

0

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، بر اساس این آمار در فروردین ماه سال جاری در بخش صنعت، معدن و تجارت در ایران تعداد ۱۸ مورد طرح با ارزش ۴۱۷.۴ میلیون دلار با مشارکت سرمایه گذار خارجی صورت گرفته است.

بیشترین سرمایه‌گذاری بر اساس حجم نیز در پنج استان سیستان و بلوچستان، تهران، البرز، اصفهان و کردستان صورت گرفته که سهم این پنج استان به ترتیب به ترتیب ۷۸،‌ ۸، ۶،‌ ۳ و ۳ درصد بوده است.

همچنین آلمان ۷۶ درصد،‌ اتریش و امارات هر کدام ۷ درصد،‌ چین ۳ درصد و ایتالیا ۲ درصد از حجم سرمایه‌گذاری خارجی را انجام دادند که بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی است.

از بین ۱۸ شرکت ثبت شده نیز ۶ شرکت با ۱۰۰ درصد سهامدار خارجی و ۹ شرکت به صورت مشارکتی با شرکای داخل و ۳مورد بصورت مشارکت مدنی، بیع متقابل و BOT است.

سهم صنعت از سرمایه‌گذاری خارجی؛ ۷۸ درصد

بر اساس این گزارش سهم صنعت از این طرح‌ها ۷۸ درصد و سهم تجارت و معدن هر کدام ۱۱ درصد از لحاظ تعداد است، به‌طوری‌که ۱۴ طرح به ارزش ۴۱۶.۲ میلیون دلار در بخش صنعت،‌ دو طرح به ارزش ۶۸۰ هزار دلار در بخش معدن و دو طرح به ارزش ۵۰۰ هزار دلار در بخش تجارت با مشارکت سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته است.

همچنین سرمایه گذاری در حوزه تجارت شامل طرح ایجاد نرم افزار روابط بین کارفرما و پیمانکار و تولید لباس بوده و بیشترین حجم سرمایه‌گذاری خارجی در این بازه زمانی در گروه‌های ساخت مواد و محصولات شیمیایی و ساخت کک، فراورده‌های حاصل از تصفیه تفت و سوخت‌های هسته‌ای صورت گرفته است.

منبع ایسنا

نظر خود را با سایرین در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.